Pokaż archiwum

Muzeum Miejskie - Pl. Wolności

Muzeum Miejskie - Pl. WolnościMapa
Ulica:
Plac Wolności 1
Kod:
43-100
Miasto:
Tychy
Województwo:
śląskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

Muzeum Miejskie w Tychach zostało założone w listopadzie 2004 roku, a otwarte dla zwiedzających w kwietniu 2005 roku. Siedzibą muzeum jest budynek przy Placu Wolności 1, gdzie mieści się dyrekcja i administracja muzeum oraz sale ekspozycyjne i odczytowe.

Drugim obiektem jest zabytkowy budynek dawnej suszarni młóta z 1909 roku w kompleksie zabudowań Tyskiego Browaru Książęcego, w sąsiedztwie Tyskiego Browarium (kiedyś Tyskie Muzeum Piwowarstwa), przy ul. Katowickiej 9, gdzie mieści się sala ekspozycyjna.

Muzeum gromadzi zbiory w trzech działach: - Dział Historii Miasta, - Dział Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej, - Dział Sztuki. Prócz wystaw placówka proponuje lekcje muzealne, wycieczki edukacyjne, warsztaty plastyczne, konkursy, wykłady, prelekcje, seminaria, koncerty, pokazy archiwalnych filmów o Tychach (pozyskanych do zbiorów z Archiwum Filmoteki Narodowej w Warszawie) oraz cykliczne spotkania w cyklach "Popołudnie Czwartkowe" i "Akademia Historii Sztuki". W sali muzeum odbywają się konferencje, oficjalne spotkania, imprezy. Muzeum publikuje własne wydawnictwa.

Wstęp do Muzeum Miejskiego w Tychach jest bezpłatny. Przewodnik na zamówienie grupy - 2 zł od osoby (grupa nie większa niż 25 osób i nie mniejsza niż 10 osób). Lekcje muzealne, wycieczki edukacyjne płatne 30 zł (grupa do 25 osób).

Godziny otwarcia Muzeum:

niedziela, poniedziałek - nieczynne

wtorek - godz. 9 - 16

środa, czwartek, piątek - godz. 10 - 18

sobota - godz. 10 - 17.

  
Data Nazwa Miejsce Kategoria
01.04.2016 - 02.07.2016
Tajemnice Puszczy Pszczyńskiej - nowa wystawa w Starym Magistracie Muzeum Miejskie - Pl. Wolności Wystawa

Najbliższe wydarzenia
Kalendarz wydarzeń
<<  Maj 2016  >>
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni